2011. aasta Tallinna linna noortevolikogu valimiskord
2011. aasta Tallinna linna noortevolikogu valimiskord on kehtestatud Tallinna Linnavolikogu 5. mai 2011 aasta määruse nr 12 „Tallinna linna noortevolikogu moodustamine ja põhimäärus“ § 5 lõike 1 alusel Mittetulundusühingu Tallinna Õpilasesindus, Mittetulundusühingu Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud ja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti poolt.
1. Üldsätted
1.1. Noortevolikogu valimised toimuvad 24.–30. oktoobril 2011. aastal. Valimisi korraldavad Mittetulundusühing Tallinna Õpilasesindus, Mittetulundusühing Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.
1.2. Noortevolikogusse valitakse 21 liiget kolmest huvirühmast: õpilased, üliõpilased ja noorteühendused (v.a õpilas- ja üliõpilasesindused). Igast huvirühmast valitakse seitse esindajat.
1.3. Noorteühendusteks loetakse mittetulundusühinguid, mille liikmetest vähemalt kaks kolmandikku on noored ja mille eesmärgiks on noorsootöö korraldamine ja läbiviimine Tallinnas.
1.4. Noortevolikogu liikmed valitakse üheks aastaks.
2. Kandideerimine
2.1. Noortevolikogusse võib kandideerida iga 14–26-aastane noor, kelle elukoht Eesti rahvastikuregistri andmetel on Tallinn.
2.2. Noortevolikogu kandidaadil tuleb esitada vastava huvirühma valimisi korraldavale esindusorganisatsioonile kandideerimisavaldus, elulookirjeldus ja motivatsioonikiri (edaspidi dokumendid). Noored, kes ei kuulu punktis 1.2 nimetatud huvirühma saavad kandideerida noorteühenduste huvirühmas.
2.3. Dokumendid esitatakse kirjalikult hiljemalt 17. oktoobriks kella 12.00 ühele alljärgnevale esindusorganisatsioonile:
2.3.1. õpilaste esindaja – Tallinna Õpilasesindus Raekoja plats 16, Tallinn 10146 või digitaalallkirjastatud elektronposti teel Svet.Vladimir@gmail.com ;
2.3.2. üliõpilaste esindaja – Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud Raekoja plats 16, Tallinn 10146 või digitaalallkirjastatud elektronposti teel tyyl@tyyl.ee ;
2.3.3. noorteühenduste esindaja – Tallinna Spordi- ja Noorsooamet postiaadressil, Vabaduse väljak 10B, Tallinn 10146 või digitaalallkirjastatud elektronposti teel Marko.Ool@tallinnlv.ee
3. Valimised
3.1. Esindusorganisatsioonid korraldavad valimised valimiskoosolekul.
3.2. Hääletamisõigus on Tallinnas tegutseva õpilas-, üliõpilaskondade ja noorteühenduste volitatud esindajatel, kes on 14–26-aastased ning kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on Tallinn.
3.3. Igal õpilas-, üliõpilaskonnal ja noorteühendusel on õigus esitada valimiskoosolekule üks esindaja, kes peab olema registreeritud hiljemalt 17. oktoobriks kella 12.00 valimisi korraldatavas esindusorganisatsioonis.
3.4. Esindaja registreerimiseks esitatakse valimisi korraldavale esindusorganisatsioonile avaldus, millega volitatakse esindaja valimiskoosolekule ja kinnitatakse tema vastavust punktis 3.2 sätestatud tingimustele.
3.5. Valimiskoosolekul osaleval esindajal on õigus esindada ühte organisatsiooni.
3.6. Valimiskoosolekul osaleval volitatud esindajal ei ole õigus samaaegselt kandideerida noortevolikogusse.
3.7. Noortevolikogu kandidaadid esinevad valimiskoosolekul kuni viie minuti pikkuse motivatsioonikõnega, millele järgneb küsimuste voor.
4. Hääletamise kord
4.1. Valimiskoosolekul valitakse kolmeliikmeline häältelugemiskomisjon, kes loevad avalikult kokku kandidaatidele antud hääled.
4.2. Ühele hääletussedelile kantakse vastava huvirühma noortevolikogu kanditaatide nimed.
4.3. Hääletus on salajane.
4.4. Valimiskoosolekul on esindajal võimalik anda oma poolthääl seitsmele erinevale kandidaadile.
4.5. Valituks osutuvad enim poolthääli saanud kandidaadid.
4.6. Kui kaks või enam kandidaati koguvad võrdse arvu hääli korraldatakse vajadusel nende vahel valimiste täiendav hääletusvoor, kus igal esindajal on üks poolthääl. Vajadus tekib, kui kahel või enam kandidaadil on võrdne arv hääli ning seetõttu ei ole võimalik selgitada valituks osutuvat kandidaati(e).
4.7. Hääletamissedel loetakse kehtetuks, kui esindaja on andnud poolthääli rohkem kui seitsmele kandidaadile.
5. Valimistulemused
5.1. Valimistulemused tehakse teatavaks kohe peale hääletamist ja vormistatakse protokoll.
5.2. Huvirühmade esindusorganisatsioonid kinnitavad valimistulemused ja avaldavad need oma veebilehel. Pärast valimistulemuste kinnitamist edastatakse tulemused ka Tallinna Spordi- ja Noorsooametile, kes avaldab need Tallinna veebilehel noortevolikogu alamlehel nelja tööpäeva jooksul peale valimisi.
5.3. Enne valimistulemuste kindlakstegemist on valimiskoosolekul osaleval hääleõiguslikul esindajal õigus esitada kirjalik protest häältelugemiskomisjonile hääletamise korra rikkumise kohta.
5.4. Häältelugemiskomisjon vaatab protesti pärast hääletamise lõppemist läbi, võtab vastu motiveeritud otsuse ja teeb selle teatavaks. Kui hääletamise korda on rikutud oluliselt, korraldatakse kordushääletus.